Windows için 10 En İyi Oyun Kayıt Yazılımı

Bu dönemde oyun oynamak hiç şüphesiz en büyük eğlence kaynaklarından biri. Çevrimiçi oyunlar , FPS, browser oyunları , ya da sadece eski güzel Mario serisi, bunları zevk alan milyonlarca insan var. Oynamak istediğiniz oyunu anlamak için bir takım videolara ihtiyaç duyabilirsin. Neyse ki, böylesine büyük bir oyun topluluğu nedeniyle, hemen hemen her oyun ile ilgili bir video serisi bulabilirsin. Oyuncular sizin ve benim gibi, başkalarının öğrenmesine yardımcı olmak için iyi oldukları herhangi bir oyunun videosunu hazırlıyorlar.

Sen de yapabilirsin, hem ücretli hem de ücretsiz olarak bir sürü oyun kayıt aracı mevcut. Herhangi bir özel ekipmana ihtiyacınız yok, sadece orta düzeyde bir PC’niz var ise kaydı başlatmak için uygulamayı indirmeniz yeterli. Aşağıda en iyi oyun kayıt yazılım listesi, istediğiniz birini seçin!

Not: Bu araçların çoğu, ham videoları herhangi bir sıkıştırma gerektirmeden kaydeder. Bu, büyük video boyutuna yol açtığı için, videoları yalnızca yeterli alana sahip sürücüye kaydetmeniz önerilir. Videoyu aldığınızda, her yerde paylaşmadan önce sıkıştırdığınızdan emin olun.

1. Broadcaster

OBS kesinlikle ücretsiz, açık kaynaklı ve tonlarca kişiselleştirme seçeneği ile birlikte en iyi kelimesini hak ediyor. Önünüzde bulunan tüm bilgiler ile çok basit bir arayüze sahip. Herhangi bir özel ayarı değiştirmeniz gerekmez, sadece kaydetmek için başlatın ve kaydı başlatmak istediğiniz kaynağı seçin.

Videoyu YouTube, Twitch ve Hitbox gibi popüler web sitelerinde canlı olarak yayınlayabilir veya ileride referans almak için video çıktısını bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz (bazı ayarları değiştirebilir). MP4 ve FLV formatlarında kayıt yapabilir ve PC’nizin Yüksek Kalite akışı için GPU’sunu kullanır.

Temel Özellikler: Ücretsiz, Açık Kaynak, Basit Arayüz.

Fiyatı: Ücretsiz.

Uyumluluk: Windows Vista, 7, 8, 8.1 ve 10, Mac OS X ve Linux.

Açık Yayıncı Yazılımını Alın

2. ShadowPlay

Geforce tarafından ShadowPlay, oyun anlarınızı akışa geçirmek veya kaydetmek için harika bir ücretsiz yazılımdır. Bu araç, çoğu PC’de bulunan GPU’ların üreticisi olan Nvidia Geforce tarafından sağlanmaktadır. ShadowPlay aynı teknolojiyi kullanır ve performansınız için CPU’nuz yerine en son Nvidia Geforce GPU’yu kullanır. Bu, bilgisayarınızın CPU’larının en az yükü, oyunun çalışmasını ve GPU’nun işi bitirmesini sağlar. Ancak, ShadowPlay’i çalıştırmak için Geforce GTX 600 ve üstü gerekir.

İki mod, Gölge modu ve manuel mod ile birlikte gelir. Gölge modunda, son 20 dakikadaki tüm oyunlarınız kaydedilir ve daha eskiler silinir. Bu nedenle, kayda değer herhangi bir anı bulursanız, son 20 dakikayı kaydetmek için tek bir düğmeye basmanız yeterlidir. Manuel mod standarttır, siz durdurulana kadar sınırsız kaydı açabilirsiniz.

Videoyu Twitch üzerinden yayınlayabilir veya tercihinize göre PC depolama alanınıza kaydedebilirsiniz. Hatta 4K çözünürlükte 130 Mbps’de kayıt yapar, bu yüzden inanılmaz kalite (ve büyük dosya boyutu) elde edersiniz.

Temel Özellikler: Ücretsiz, CPU yerine Nvidia Geforce GPU kullanır ve akıllı gölge modu ile birlikte gelir.

Fiyatlandırma: Ücretsiz

Uyumluluk: Windows 10, 8.1, 8, 7 ve XP

ShadowPlay indir

3.Action!

Aksiyon! tonlarca inanılmaz özellikleri ile ücretli bir oyun kayıt yazılımı. Ayrıca, kayıtları hızlandırmak ve CPU’ya daha az baskı yapmak için GPU’nuzu kullanacaktır. 4 k çözünürlüğe, yüksek kare hızlarına kadar yüksek kaliteli videolar oluşturabilir ve hatta ona canlı yorum ekleyebilirsiniz. Videolar, YouTube, Hitbox, Twitch, Livestream ve Ustream gibi tüm popüler servisler üzerinden yayınlanabilir. Ayrıca, PC’nizde saklanan videolar da dahili düğmelerle YouTube veya Facebook üzerinden paylaşılabilir.

Ayrıca, Android telefonunuzu kullanarak PC’nizi kontrol etmenize ve PC oyunlarınızı da Android’de oynamanıza izin veren bir uzaktan erişim özelliğine sahiptir. ShadowPlay için Gölge modu gibi, Time-Shift modu ile birlikte gelir, ancak 20 dakika yerine 10 dakika ile sınırlıdır. Videolarınız, kırpma, yavaş hareket gibi efektler ve diğer temel düzenleme özellikleri gibi düzenlenebilir.

Temel Özellikler: Uzaktan Erişim, Hızlandırma için GPU, 4k Video kaydı ve Time-Shift modu, çıkış dosyası formatı AVI 2.0 veya MP4 kullanır.

Fiyatlandırma: Ücretsiz kullanım ve Ev kullanımı için 29.95 ABD Doları ve Ticari kullanım için 49,95 ABD doları.

Uyumluluk: Windows 7, 8, 8.1 ve 10.

Action!

4. Bandicam

Bandicam kullanımı kolay ve yeni başlayanların ihtiyaç duyduğu her şeyi sunan iyi bir kayıt aracıdır. En zengin özellikli kayıt yazılımı değil fakat kullanımı çok kolay ve tüm gerekli özellikleri sunuyor. Videoları özelleştirilebilir kare hızlarında ve 4k Ultra HD çözünürlükte kaydedebilirsiniz. Bununla birlikte, canlı akış sunmuyor, ancak kayıt özellikleri harika.

Bu kadar yüksek kalitede bile, kalite üzerinde hiçbir fedakârlık olmadığından ve en küçük dosya boyutunu elde etmenizi sağlayan dahili sıkıştırma özelliği sayesinde küçük boyutlu video kayıtları sunar. Kayıtlar oyun ya da diğer PC aktiviteleri için ayarlanabilir ve pencerenin boyutu artırıldığında azaltılabilir.

24 saat boyunca doğrudan kayıt yapabilir ve kaydı kaydetmek ve durdurmak için zaman planlayabilirsiniz. Ayrıca, tüm kayıtlarınız sadece bir tuşa basarak kolayca YouTube’a paylaşılabilir.

Temel Özellikler: Video Sıkıştırma, kayıt için en az menü ve ayarlanabilir pencere ile kullanımı basit.

Fiyatlandırma: Ücretsiz deneme ve 1 lisans için 39 ABD doları ve 2 lisans için 59 ABD Doları

Uyumluluk: Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1 ve 10

Bandicam’ı edinin

5. XSplit Gamecaster

Bazı sağlam akış özellikleri sağlayabilecek bir araç arıyorsanız, Xsplit en iyi seçenektir. XSplit, sabit diske hem akış hem de video kaydı sağlar, ancak özellikleri akış için en iyi şekilde çalışır. Tek bir tuşa basarak kaydetmeye başlayabilirsiniz ve XSplit sizin için ayarlarınızı PC’nize göre yapılandıracaktır.

Yüksek kalitede kayıt yapmak, popüler web siteleri ve GPU desteği gibi tüm temel şeyleri yapabilirsiniz. Resim içinde resim modu, filigran, video ek açıklamaları ve sosyal medya entegrasyonu gibi özellikleri kullanabilirsiniz.

Ayrıca videoları yerleşik bir video düzenleyici ile düzenleyebilir ve tüm kayıtlı videoları kolayca yönetebilir ve dünyayla paylaşabilirsiniz.

Temel Özellikler: Sağlam akış özellikleri, Basit ve kullanımı hızlı ve tüm temel kayıt özelliklerini sağlayan ücretsiz program sunar.

Fiyatlandırma: Sınırlı özelliklerle ücretsiz, 4,95 $ / ay kişisel abonelik ve 8,95 $ / ay ek özellikler içeren Premium abonelik.

Uyumluluk: Windows 7, 8 ve 10

XSplit Gamecaster’ı edinin

6. D3DGear

D3DGear, herhangi bir özel kurulum gerektirmeyen çok basit bir oyun kayıt yazılımıdır. Son derece hafif ve oyun tarafından kullanılması gereken PC kaynaklarınızı almıyor. Hafif ile birlikte, aynı zamanda onunla kaydedilmiş tüm videoları sıkıştırmak için dahili bir sıkıştırma sistemine sahiptir. Video, gerçek zamanlı olarak da sıkıştırılır, yani sürücüde daha az alanınız olsa bile, video kaydedebilirsiniz.

Diğer yazılımlarda olduğu gibi, işlemci değil GPU üzerinde baskı yapmak için GPU hızlandırmayı kullanır. Yazılım oyunları otomatik olarak tanımlar ve onlarla bağlantı kurar, sadece kaydı başlatmak veya durdurmak için kısayol tuşuna basmanız gerekir.

Videoyu Twitch, YouTube ve Hitbox, vb. Gibi diğer popüler servisler üzerinden yayınlayabilirsiniz. Ayrıca, oyun ses kaydında tam mikrofon desteği vardır ve ayrıca sesi ayrı olarak da kaydedebilirsiniz.

Temel Özellikler: Son derece hafif, tek düğme işlem ve gerçek zamanlı video sıkıştırma

Fiyatlandırma: 15 gün boyunca Ücretsiz Deneme ve 34,95 $ için yazılımı satın alabilirsiniz

Uyumluluk: Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1 ve 10

D3DGear’ı edinin

7. Dxtory

Dxtory, bu listede yer alan ve sistemde çok hafif olan bir çok özellik sunan basit bir araçtır. Arayüz son derece basittir ve tüm ayarları anlamak ve onları düzeltmek için çok kolay hale getirir. En iyi Videoyu (büyük boyutta olsa da) elde etmenizi sağlamak için Kayıpsız videoları En Yüksek kalitede yakalar. Ses ayarları aynı zamanda iki sesin eşzamanlı olarak kaydedilebilmesi, oyun sesi ve mikrofonun sesi gibi daha sonra ayrı ayrı düzenlenebilmeleri için oldukça sağlamdır.

Video ayarlarında, video codec’i, 10-120 saniyede kare, kaynak, boyut ve format belirtebilirsiniz. Yazılımı, başlatıldığında oyunu otomatik olarak kaydetmeye zorlayabilir ve yazılımın kayıt için GPU veya CPU üzerinde baskı oluşturup oluşturmadığını dengeleyebilirsiniz. Ayrıca tamamen özellikli ücretsiz bir sürümü var, ancak kaydedilen her videoya filigran ekler.

Temel Özellikler: Hafif ve basit, Sağlam özelleştirme seçenekleri ve ücretsiz bir sürümü vardır.

Fiyatlandırma: 32 $ için ücretsiz sınırlı sürüm ve ücretli sürüm

Uyumluluk: Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1 ve 10

Dxtory al

8. Fraps

Fraps, D3DGear gibi çok hafif bir araçtır, sadece bir 2.3 Mb yazılımıdır. Özellikleri çok sınırlıdır ve sadece bazı ek bilgileri içeren videoları kaydedebilir ve aktarabilirsiniz. Ancak, sunduğu her şey en iyisidir. Pek çok özelliğe sahip olmayabilir, ancak sahip olduğu bazı özellikler en iyileri arasındadır. 1-180 fps arasında herhangi bir yerde ayarlanabilen özel çerçevelerle 7680 × 4800 çözünürlükte videoları yakalayabilir.

Bir kıyaslama aracı olarak da kullanılabilir, çalışmanın ne kadar pürüzsüz olduğunu görmek için bir oyun oynarken ekranın yanında saniyede toplam kare gösterecektir. Tüm performans istatistiklerini gösterecek ve ortalama performans oranını ölçebilecektir. Bu istatistikler, ileride başvurmak üzere PC’nizdeki ayrı bir dosyaya kaydedilebilir.

Temel Özellikler: Işık yazılımı, Benchmark aracı ve özelleştirilebilir çerçevelere sahip yüksek kaliteli video.

Fiyatlandırma: Sınırlı özellikler ve tam sürüm ücretsiz sürümü 37 $ bir fiyat için kullanılabilir.

Uyumluluk: Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1 ve 10.

Fraps

9. WM Capture

En İyi Oyun Kayıt Yazılımı (7)

WM Capture aslında bir video oyunu kayıt veya akış aracı değildir, bunun yerine yüksek kalitede neredeyse her şeyi yakalayabilen bir ekran kayıt uygulamasıdır. Tüm ekranın veya herhangi bir alanın bir videosunu kaydedebilir ve WMV, MPEG ve AVI vb. Gibi farklı formatlarda kaydedebilir. Ses hem mikrofon hem de hoparlörlerden kaydedilecek ve sadece bir kaynak belirtebilirsiniz.

Kurulum son derece basittir, sadece kaydetmek istediğiniz belirli bir alanı yakalamak veya elle seçmek istediğiniz bir pencereyi belirtmeniz gerekir. Ayrıca, bir videonun içindeki her bir karenin ayrıntılı bir görüntüsüne yol açarak, videonun her bir karesinin kayıtlarını ve ekran görüntüsünü de programlayabilirsiniz.

Temel Özellikler: Özelleştirilebilir yakalama pencereleri, video karelerinin ekran görüntüsünü alın ve videoyu birden çok biçime kaydedin.

Fiyatlandırma: Ücretsiz deneme ve 39,95 $ için bir lisans.

Uyumluluk: Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10 ve Mac OS X.

WM Capture

10. Windows 10 Oyun Çubuğunu Kullan

Windows 10’unuz varsa, herhangi bir oyun kayıt yazılımına ihtiyacınız yoktur. Windows 10, Game Bar adlı yerleşik bir oyun kayıt özelliğine sahiptir. Oyun Çubuğu kullanımı basit ve mükemmel video kalitesi sunuyor. Her ne kadar birçok özelleştirme seçeneğinden yoksun olsa da, işin iyi yapılmasını sağlıyor ve diğer yazılımlara bağlı olmamızı gerektirmiyor.

Süreç basit, oyun çalışırken sadece Windows tuşu + G tuşlarına basın ve Game Bar açılmalıdır. Kaydı başlatmak için sağlanan simgeleri manuel olarak tıklayabilir veya kaydı başlatmak veya durdurmak için sadece Windows tuşu + Alt + R tuşlarına basabilirsiniz . Videonun kalitesini “ Standart ” ve “ yüksek ” olarak seçebilirsiniz ve ses bit hızı da yapılandırılabilir.

Ayrıca, oyununuzu kaydetmeye devam edecek bir arka plan kayıt özelliğine de sahiptir, ancak sadece 30 saniyelik bir eşiğe. Windows tuşu + Alt + G tuşlarına basarak son 30 saniyenin kaydını kurtarabilirsiniz .

Temel Özellikler: Windows 10’a yerleşik, Kolay kullanım ve Ücretsiz

Fiyatlandırma: Ücretsiz

Uyumluluk: Windows 10

Yukarıda belirtilen oyun kayıt araçları, oyun oynarken kayıt üzerinde tam kontrol sağlar. Hepsi yüksek kalitede kayıt yapar, ancak özellikler ve kullanım kolaylığı açısından farklılık gösterebilir. Bazıları birkaç özellikten yoksun olabilir, ancak yeni başlayanlar için mükemmel hale getirmek için kullanımı çok basittir.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Hakkında

mimforevaÖlümüne Atatürkçü, sıkı bir oyuncu, bilgi sistemleri elemanı, 87 doğumlu, hayat dolu, araştırmacı, biraz göbekli iyi bir adam.

Yorum Yazın