Windows DLL Dosyası Eksik Hataları

Windows PC’nizde bir DLL hatası görüyor musunuz? Bu yaygın hatalar sorunu gidermek için can sıkıcıdır çünkü çoğu zaman sorunu bulmak için birkaç adım atmanız gerekir. En yaygın DLL hatalarından bazılarını inceleyelim ve bu rahatsız edici sorunların giderilmesi sürecinden geçelim.

DLL nedir?

Sorun gidermeye başlamadan önce hata mesajınızın ne anlama geldiğini anlamanıza yardımcı olur. DLL Dinamik Bağlantı Kitaplığı anlamına gelir . Esasen, bu dosyalar Windows’un temel bir parçasıdır ve programların her seferinde sıfırdan yazmadan çeşitli işlevleri gerçekleştirmesine izin verir.

Örneğin, bir program ekranda bir mesaj görüntülemek istediğinde bir DLL’ye erişebilir . Yeni bir tane yapmak zorunda olan geliştiriciler yerine bu kutuyu oluşturmak için uygun DLL’yi kullanır. Bu, Windows genelinde programcılar ve standardizasyon için daha fazla verimlilik sağlar.

Ancak bir şeyler yanlış gittiğinde, bu DLL dosyası kaybolabilir. Ve birçok program PC’nizde (aynı anda bile) bir DLL paylaşabileceğinden, çoğu zaman bir DLL hatası sadece bir uygulamayla ilgili bir sorunu göstermez. Bu, ağrının giderilmesini sağlayan şeyin bir parçasıdır.

MSVCP140 , MSVCP120 , MSVCP110 ve MSVCP100

Bunların dördü de aynı DLL’nin farklı sürümleri (14.0, 10.0 vb.). MSVC, Windows uygulamaları için oldukça yaygın bir format olan Microsoft Visual C ++ için duruyor.

Yüklü programlar listenizi açarsanız, Microsoft Visual C ++ 20xx Yeniden Dağıtılabilir etiketli birden çok giriş göreceksiniz . Bu paketin belirli bir sürümüne ihtiyaç duyan bir program yüklediğinizde, bunu yapmanızı ister veya çalışmaz.

Bu dosya pek çok uygulama tarafından kullanıldığından, genellikle hatalarda görünür . Kullanıcılar, Skype’ı, WordPress uygulamasını ve çeşitli oyunları başlatırken bununla ilgili sorunları bildirir.

MSVCR100, MSVCR71

Bu iki DLL, yukarıdakilerin tamamlayıcısıdır. Bu iki dll aynı dosyanın farklı sürümleridir ve program uyumluluğu sayesinde büyük olasılıkla birden çok sürümü yüklüdür. Bunlar çok yaygın olduğundan, çeşitli yazılımları başlattığınızda genellikle hatalar ortaya çıkar.

VCRUNTIME140

Visual C ++ kitaplığı DLL’lerinin 7’den 13’e kadar olan sürümleri, her bir sürüm için farklı bir ad kullandı ve bu da yukarıdaki ortak dosyalara neden oldu. Sürüm 14 ile başlayarak, dil kullanan programların başka bir yeni DLL’ye bağlanması gerekir. Adı, her yeni sürümle birlikte değişen VCRUNTIME. Bu hatanın, Adobe Creative Cloud yazılımının yanı sıra Kodi’yi çalıştırmaya çalışırken ortaya çıktığı bilinmektedir .

D3DX9_43

Farklı bir kökü olan bir DLL. Microsoft DirectX , API’ler koleksiyonu multimedya oyunlar ve uygulamalar çalıştırmak için. 43 da başka bir numaraya sahip görebilmeniz amacıyla başlığında, belirli bir sürümünü belirtir. Bilgisayarınız sadece bu yoğun programlar için DirectX kullanıyorsa, bir video oyunu başlatırken bu hatayı görmeniz olasıdır.

Lame_enc

Ses yazılımının MP3’e dönüştürülmesini program LAME’in dll dosyasısıdır. (LAME Ain’t bir MP3 Encoder değil) . Yazılım patentleri nedeniyle , programlar yasal olarak MP3 kodlama yazılımı içeremez. Bu nedenle, kendi başınıza LAME yüklemeniz gerekir. Bu hatayı gören kullanıcıların çoğunluğu, Audacity’de kullanılmak üzere LAME yüklenecek . Audacity kullanmıyorsanız, bir MP3 yüklemeye veya kaydetmeye çalışırken muhtemelen bu hatayı göreceksiniz.

Aşağıdaki tüm sorun giderme adımlarını uygulamadan önce, aslında LAME’nin kurulu olduğundan emin olun. Audacity ile başlayan Audacity’den bir mesaj görürseniz MP3 dosyalarını doğrudan dışa aktarmaz , LAME’i indirip tekrar deneyin.

NTDLL

Muhtemelen listedeki en ciddi hata, NTDLL NT çekirdek işlevlerini işleyen bir dosyadır. NT, Yeni Teknoloji’ye dayanıyordu ve bir zamanlar Windows ürün adının bir parçasıydı, ancak şimdi yalnızca teknik Windows bilgisine dahil edildi.

Bu DLL ile ilgili hatalar genellikle sürücü sorunları veya bir program ile Windows arabirimi ile ilgili bir sorundan kaynaklanır. Bu dosya düşük düzeyli sistem işlevlerini işlediğinden, kilitlenmeler genellikle Windows’a ön yüklemenizi engeller.

DLL Hataları Nasıl Giderilir

Şimdi en yaygın hatalardan bazılarını gözden geçirdik, genel sorun giderme sürecini inceleyelim . Bunların genel sorun giderme adımları olduğunu ve her hata için geçerli olmayabileceğini unutmayın. Ancak DLL dosyaları eksik olduğundan bir hata alıyorsanız, bu sıra yardımcı olacaktır.

Hatarın çözümleriyle ilgili makalemiz için

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Kategori: Windows

Hakkında

mimforevaÖlümüne Atatürkçü, sıkı bir oyuncu, bilgi sistemleri elemanı, 87 doğumlu, hayat dolu, araştırmacı, biraz göbekli iyi bir adam.

Yorum Yazın