Uygun Fiyatlı Oyuncu Bilgisayarı Toplamak

Bugün sizlere kendim için satın aldığım bilgisayarın detaylarını performansını ve fiyatını anlatacağım

Bilgisayarın detaylarını kabaca dahili ekran kartlı  8 gb ram olarak tanımlayabiliriz. Hard disk eski bilgisayarımdan kaldığı için almadım ileride ssd disk ilave ederek onada windows kurduğumuzda özellikle UEFI windows kurduğumuz zaman tadından yenmeyebilir 🙂

Amd apu sistemleri iyi performans veren geleceğe dönük bir işlemci ekran kartının birleştiği sistemlerdir. İşlemci orta seviyelerin üstünde olduğu için ileride harici ekran kartı takmanız durumunda dar boğaz denilen işlemcinin yetmemesi gibi sorunlarla karşılaşmazsınız. Piyasada bir çok sistem var ucuza i3 intel alıp daha iyi ekran kartları takanları da görebilirsiniz. Ben yenilikçi bir yapıya sahip olduğum için benim tercih ettiğim sistem geleceğe dönük bir mimari oldu.

Apu nedir diyenlere hem ekran kartı hem işlemci bir arada eski bir yapı ama eski örneklerinden Amd a10 apu’ları çok farklı Gta 5 dahil bir çok oyunu üst seviyelerde oynamasanız bile en azından akıcı bir şekilde orta ve düşük ayarlarda açması en büyük başarısı.

Not: Apu’ların dahili bir bellekleri olmadığı için aldığınız ram’ler çok çok çok önemlidir.2X4 almanız ile 8 gb ram almanız arasında uçurum vardır. (çift kanal desteği ve XMP desteği olması çok önemli)

 

Mart 2017 aşağıdaki fiyatlara bakabilirsiniz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Kategori: Genel

Hakkında

mimforevaÖlümüne Atatürkçü, sıkı bir oyuncu, bilgi sistemleri elemanı, 87 doğumlu, hayat dolu, araştırmacı, biraz göbekli iyi bir adam.

Yorum Yazın