Snapchat Alternatifi Uygulamalar

Snapchat tüm dünyadaki gençler arasında oldukça heyecan yarattı. Kısa bir süre içinde, Snapchat uçucu mesajlar kavramı nedeniyle popüler oldu. O zamandan beri, Snapchat hızla büyüdü ve tartışmasız en yaygın kullanılan anlık mesajlaşma servislerinden biri haline geldi. Snapchat ile birlikte, uçucu, kendi kendini yok eden görüntüler kavramı da popüler hale geldi ve diğer birçok mucit kendi uygulamalarında aynı konseptle ortaya çıktı. İşte bu yazımızda Snapchat Alternatifi Uygulamarı derledik.

1. Wickr

Wickr (“Wicker” olarak telaffuz edilir) Android ve ios için bir anlık mesajlaşma yazılımıdır. ‘uçtan uca şifrelenmiş’ ve uçucu mesajları metinler, resimler, videolar, dosyalar vb. Şeklinde göndermenizi sağlar. Hepimizin bildiği gibi, Snapchat’a bir alternatif gibi, Wickr’a gönderilen mesajlar da kendini yok eder ve birkaç dakika sonra kaybolur.

San Fransisco’da bulunan Wickr, 2012 yılında ilgi çekici ve benzersiz bir anlık mesajlaşma aracı olarak başladı. Wickr’deki insanlar, Wickr’ın şu anda mevcut olan en güvenli IM olduğunu iddia ediyor. Siber suçların bu çağında güvenilir ve güvenli olmak gerçekten övgüye değer bir iştir. Her Amerikalı denetçi ve Uluslararası yorumcular Wickr’a güvenlik konusunda tam not verdi.

Wickr ile, medya dosyalarını herhangi bir iz bırakmadan bağlantılarınıza gönderebilirsiniz. Wickr ayrıca, filtreler eklemenize ve göndermeden önce resminizi düzenlemenize olanak tanır. Wickr’ı kullanan arkadaşlarınızı bulmak ve bunları eklemek için yapmanız gereken tek şey basit bir aramadır. Ayrıca Wickr’da olmayan arkadaşlarınızı davet etmenizi sağlar.

Geliştirici: Wickr INC

Uyumluluk: iOS 7.0 veya daha yenisini gerektirir. IPhone, iPad ve iPod touch ile uyumludur. Bu uygulama iPhone 5, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus için optimize edilmiştir. Ayrıca, Android 4.0 ve üzeri sürümlerde çalışan tüm android cihazlarla uyumludur.

İndirme Linki:  ( Android , iOS )

2. Slingshot

Slingshot, Snapchat’a uygun bir alternatif olarak adlandırılabilecek başka bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Geçici olan mesajları göndermenizi sağlar. Slingshot ile ilgili farklı bir şey, fotoğraflarınız veya videolarınızı oluşturarak arkadaşlarınızın ortamına cevap verebilmenizdir.

Bir fotoğraf veya videoyu tıkladığınızda, devam etmek için iki seçenek vardır. Fotoğrafınız veya videonuz beklediğiniz gibi değilse ‘reshoot’ seçeneğini seçebilirsiniz. Başka bir çekim yapmanızı sağlar. İkinci seçenek de çekicidir, yani çıktınız için iyi olursunuz ve onu düzenlemeye ve göndermeye hazırsınız demektir.

Slingshot kenarsız çalışır. Kullanıcı arayüzü basit ve ve kullanımı oldukça kolaydır. Otomatik metin gönderen bir seçeneği tıklayarak arkadaşlarınızı da kullanmaya davet edebilirsiniz.

Geliştirici: Facebook INC

Uyumluluk: iOS 7.0 veya daha yenisini gerektirir. IPhone, iPad ve iPod touch ile uyumludur.

İndirme Linki: (iOS )

3. Yovo

Yovo hakkında öne çıkan en iyi şey, Snapchat’in en büyük kusurlarından biri.

Snapchat’da, gönderdiğiniz resim veya medya dosyası bir süre sonra kaybolur, alıcılar her zaman bunları ekrandan görüntüleyebilir ve arşivlerinde saklayabilirler. Böylece, iz bırakmak istemediğiniz kişisel veya gizli dosyaları gönderiyorsanız, güvensiz hale gelir. Yovo bu güvensizliği ortadan kaldırır. Ekran görüntülerini doğrudan almayı engellemese de, ekranda her şeyi karıştıran statik bir bozulma dalgası gönderir ve böylece ekran görüntüsünü işe yaramaz hale getirir. Bu teknik “D-çit” olarak adlandırılır ve Scott Richardson tarafından icat edilmiştir. Uygulamanın Android’de henüz mevcut değil ama yakın zamanda çıkabilir.

Geliştirici:  ContentGuard INC

Uyumluluk: iOS 7.0 veya daha yenisini gerektirir. IPhone, iPad ve iPod touch ile uyumludur. Bu uygulama iPhone 5, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus için optimize edilmiştir.

İndirme Linki: ( iOS )

4. Clipchat

Clipchat basit bir dokunmatik arayüzü ile kendi kendine ufukta fotoğraflar göndermeye izin veren bir başka Snapchat uygulamasıdır. Bu uygulama Snapchat’a çok benzer, hatta klonu diyebiliriz.

Clipchat çok şık bir arayüze sahip ve diğer uygulamaların garip arayüzlerinden farklı olarak Snapchat’dan çok daha basit. Clipchat aracılığıyla bir fotoğraf gönderdikten sonra, alıcı ilk önce o görüntünün bulanık bir önizlemesini alır. Bir kez tıkladığında, görüntü net ve artık bulanık hale getirir bir animasyon efekti oluşur.Genel olarak, Snapchat varsayılan fotoğraf paylaşımı, Clipchat video paylaşımına ayarlanır.

Clipchat ayrıca güvenlik konusunda da iyidir. Arkadaşlarınız iPhone kullanıyorsa, bu uygulama, gönderdiğiniz görüntülerin ekran görüntüsünü almaya çalışıp çalışmadıklarını da bilmenizi sağlar. Böylece, Clipchat size uçucu mesajlaşma tam bir deneyim veren basit ve ilgi çekici bir anlık mesajlaşma.

Geliştirici: Iddiction INC

Uyumluluk: iOS 7.0 veya daha yenisini gerektirir. IPhone, iPad ve iPod touch ile uyumludur. Bu uygulama iPhone 5, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus için optimize edilmiştir. Android için 4.0.3 ve üstü sürümleri gerektirir.

İndirme Linki: (AndroidiOS )

5.Cyberdust

Cyberdust inanılmaz özelliklerle dolu son derece kullanışlı bir anlık mesajlaşma yazılımıdır. Resimlerle birlikte, birkaç dakika sonra kaybolacak çıkartmaları, GIF’leri, animasyonları ve URL’leri gönderebilirsiniz. Buna ek olarak, görüntüleri altyazı yazarak da düzenleyebilirsiniz. Cyberdust ayrıca gönderilen mesajları sabitlemenizi sağlar, böylece konuşmaları hatırlayabilirsiniz.

Siber güvenlik de güvenlik açısından çok güvenilir. İzinsiz kullanımı önlemek için sadece şifreli görüntüler gönderir. Bununla birlikte, alıcının mesajınızı ekrana getirip görüntülememesini ve böylece medyanızın sabit disklerine ulaşmasını engelleyip engellemediğini de bildirir. Aynı mesajı Blast mesajı olarak adlandırılan birden çok kişiye göndermenizi de sağlar.

Böylece Cyberdust, Snapchat’a benzer şekilde tamamen yüklü ve güvenli bir anlık mesajlaşma aracıdır.

Geliştirici: Mention Mobile LLC

Uyumluluk: iOS 7.0 veya daha yenisini gerektirir. IPhone, iPad ve iPod touch ile uyumludur. Bu uygulama iPhone 5, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus için optimize edilmiştir. Android kullanıcıları için akıllı telefonunuzun Android 4.0 veya üstü olması gerekir.

İndirme Linki: ( Android , iOS )

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Hakkında

mimforevaÖlümüne Atatürkçü, sıkı bir oyuncu, bilgi sistemleri elemanı, 87 doğumlu, hayat dolu, araştırmacı, biraz göbekli iyi bir adam.

Yorum Yazın