Silkroad Online Çöküşü !

Silkroad Online, 2002 yılında benim bildiğim kadarıyla Türkiye’ye açıldı.(Daha eski bir tarihi de olabilir.) Yapılan belki de en iyi online oyunlardan biriydi. 2014 de geldik ve hala milyonlarca oyuncuya sahip bir dünya devi. İlk zamanlar da tek yönetici tarafından yönetilen 3 serverden ibaretti.

 

Silkroad Online, Dünya devinden sefillere...

Silkroad Online, Dünya devinden sefillere…

 

O ünlü yöneticiyi hatırlayacak insanlar vardır.

[GM] Gargamel

2007’ye kadar oyunun kaderini ellerinde tutuyordu ta ki bir firma çıkıp oyunu satın almak isteyinceye kadar.  [GM] Gargamel kadar ilgilenmeyecek olan bu firma illegal programlarla da bir antlaşma yaptığı düşünülen bu şirket oyunu satın aldığından beri [GM] Gargamel’in adı unutulmaya başladı. 21 Bölümün sahibi olmuştu. Ama her nasılsa çeşitli etkinlikler yapmayı hala başarıyordu 7-10 kişilik ufak bir ekip ile joymax adı altında çalıştılar. Diğer yöneticilerin adının hiç geçtiğini duymadık lakin Gargamel, verdiği ufak bir demeçte oyunu bırakmadan önce belirtmişti.

 

Sonrasında ise kader belli oldu. Napolyon’un dediği gibi “PARA!, PARA!, PARA!”  felsefesini benimseyen şirket başa geçti.

 

Silkroad Online Player Kaybediyor !

Her geçen gün de kaybetmeye devam eden oyun şu an da sayılı insan tarafından oynanıyor. Playerlar özellikle her şeyin para ile olmasından yana şikayetçi 2011 de başlayan bu hareket 120 lvl’in gelmesiyle birlikte tamamen sona erdi ve bu büyülü oyunun kaderi oldu. Silahlarınızı geliştirmek mi istiyorsun ? Önce para yatırıp ipek satın alman lazım sonra da mağazadan gerekli tableti alıp dönüştürebilirsin. Biraz daha gelişirsin tekrar geliştirmek için bir daha para yatırmalısın ve bu kısır döngü sürekli kendini tekrar eder.

Silkroad online, 120 cap'tan sonra haliniz.

Silkroad online, 120 cap’tan sonra haliniz.

 

Herkes’in bir zamanlar saatlerce oynadığı bu oyun her şeye napolyon gözü ile bakıp batmaya sürükledi. Batışı sadece şirket getirmedi. Aynı zaman da açılan private serverler ile oyuncular paralı olan her şeye ücretsiz de sahip olabildi. Hemde PVP’ler bu kadar kolay gelirken neden ISRO( international silkroad online ) ile uğraşsınlar ki ?

Son yakınlaştı !

Oyun artık sadece Arap, Mısır, Amerikan gibi ülkerlerde süren oyun da sadece para yatıran ayakta bir de bot kullanıyorsanız değmesinler keyfinize…

Bir kaç yıla kadar söz konusu oyunun sonu gelicektir.

İyi Günler…

4.50 avg. rating (90% score) - 8 votes
Etiketler: / / / / /

Hakkında

Eren Küçük2002'den beri bilgisayar dünyası ile içli dışlıyım.Birçok kez site açtım bir kaç defa farklı online oyunlar kurdum.En çok ilgimi çeken şey PHP oldu.Son 3 senedir salt olarak PHP ile uğraşmaktayım.

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Avatar ABDULLAH dedi ki:

    Silkroad 2002 de beta olarak testlere başladı 2005de açıldı 2002 açılış tarihi değildir

  2. Avatar zeki dedi ki:

    Silkroad 2005 yılında kuruldu.Onun dışında dediklerine aynen katılıyorum.

Yorum Yazın