Periscope’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Son günlerin kuşkusuz en popüler uygulaması Periscope peki burda işler nasıl yürür amaç nedir tüm sorularınızın cevabı için haberimizi okuyun..

Periscope’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Periscope uygulamasına giriş yaptıktan sonra yapılacak işlemler oldukça kolaydır. İlk olarak uygulamanın ortasında bulunan daire ikona tıklıyoruz. Daha sonra videonuzun kimler tarafından görüntülenebileceğini seçebiliyorsunuz. Ardından ‘Start Broadcast’ yazısına tıklayarak Periscope Canlı yayını yapmaya başlayabilirsiniz. Ekranda ‘Live’ yazısını gördüğünüzde bu canlı yayına başladığınız anlamına gelir. Ekran üzerine çift tıkladığınızda kamera ön ve arka arası geçiş yapabilirsiniz. Canlı yayını bitirmek için ‘Stop Broadcast’ yazısını tıklamanız yeterlidir.

Periscope Android özellikleri nelerdir ?

· Uygulama, Android kullanıcılarının yabancılık çekmeyeceği modern bir tasarıma sahip

· Android kullanıcıları bildirim ayarları üstünde kontrole sahip. Bu bildirimler, Twitter’da takip ettiğiniz biri Periscope’ta ilk kez aktif olduğunda “İlk Yayın Bildirimi”, Periscope’ta takip ettiğiniz biri bir başkasının yayınını paylaştığında“Paylaşma Bildirimi” adıyla adlandırıldı.

· Android’deki Periscope, yayın izlerken sizi biri aradığında veya size biri mesaj attığında kesilen yayını kaldığınız yerden izlemenizi sağlayan “Tekrar Başlat bildirimi” seçeneğini sunuyor.

· Android’deki Periscope kaldığınız yerden devam etmenizi kolay hale getiriyor.

· Yayıncının herhangi bir dosya yüklemesine gerek kalmadan, replay’ler kayıta alınır. Bu da yayıncılara zaman kazandırır ve telefondaki değerli telefon haznesini korumanıza yardımcı olur.

Periscope Android İçin Link;

https://play.google.com/store/apps/details?id=tv.periscope.android

Periscope ios İçin Link;

 

https://itunes.apple.com/us/app/periscope/id972909677?mt=8

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Hakkında

mimforevaÖlümüne Atatürkçü, sıkı bir oyuncu, bilgi sistemleri elemanı, 87 doğumlu, hayat dolu, araştırmacı, biraz göbekli iyi bir adam.

Yorum Yazın