Link Kısaltma Siteleri

Geçtiğimiz günlerde Google , popüler URL kısaltma hizmetinin “goo.gl” ölümünü duyurdu . Google’a göre, hizmet aracılığıyla oluşturulan bağlantılar çalışmaya devam etse de, kullanıcılar 13 Nisan’dan başlayarak yeni bağlantılar oluşturamayacak. Bu, bağlantıları kısaltmak için “goo.gl” kullanan milyonlarca kullanıcı için üzücü bir haber. Dolayısıyla, Google’ın goo.gl bağlantı kısaltmasını değiştirmek için bir hizmet arıyorsanız, bugün kullanabileceğiniz en iyi 10 goo.gl bağlantı kısaltıcı alternatifi:

Not : Tüm bu araçlar ücretsizdir. Ancak, bağlantı izleme, performans endeksi vb. Gibi ek hizmetler kullanıyorsanız ödeme yapmanız gerekebilir.

1. Bitly

Bitly en popüler bağlantı kısaltma hizmeti biridir. Özellikleri arasında metrikleri ölçmeniz, bireysel bağlantı analizlerini izlemeniz, bağlantı performansınızı optimize etmeniz vb özellikleri ile bir adım önde. 

Ziyaret: bitly

2. is.gd

Sadece web sitesini açın ve bağlantınızı bağlantı kısaltıcı kutusuna kopyalayıp yapıştırın ve işiniz bitti. Is.gd’yi kullanmanın en iyi yanı, internet bağlantınızın ne kadar yavaş olduğu önemli olmaksızın, web sitesinin açılmasının sadece birkaç saniye sürmesidir. Basit ve hızlı bir bağlantı kısaltma hizmeti arıyorsanız, bir deneyin.

Ziyaret: is.gd

3. Bit.do

Kullanabileceğiniz bir başka kolay ve hızlı bağlantı kısaltma servisi de bit.do. Tıpkı, is.gd gibi, hizmet saniyeler içinde yüklenen çok minimalist bir sayfa sunuyor. Ayrıca, bağlantılarınızı ve bu bağlantıların performansını izlemeyi özelleştirme seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Ziyaret: bit.do

4. Soo.gd

Soo.gd, giriş yapmak veya hesap oluşturmak zorunda kalmadan URL’leri kolayca kısaltmanıza olanak veren , kullanımı kolay ve basit bir URL kısaltıcı hizmetidir . Tek yapmanız gereken web sitesini ziyaret etmek, kısaltmak istediğiniz linki yapıştırmak ve Kısalt düğmesine tıklamak. Size kısaltılmış bir URL vermenin yanı sıra servis, akıllı telefonunuzdaki web sitesini açmak istediğinizde, tarayıcınızdaki bağlantıyı kopyalayıp yapıştırma zahmetine katlanmaksızın, kullanışlı bir QR kodu da oluşturur. Servis gerçekten iyi ve goo.gl için değerli bir yedek.

 

Ziyaret: soo.gd

5. Ow.ly

Ow.ly, bitly ile aynı olan bir URL kısaltma servisidir, yani eğer isterseniz, temel bağlantı kısaltma hizmeti dışında birçok özellik alabilirsiniz. Bu hizmetten hoşlanmadığım bir şey, sadece URL kısaltıcı hizmetini kullanmak isteseniz bile bir hesap oluşturmanız gerekecek olmasıdır . Burada, sevdiğim bir ton özellik var.

 

Ziyaret: Ow.ly

6. Shortener GoDaddy tarafından

GoDaddy, sadece mükemmel bir etki alanı oluşturmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda çevresinde bir web sitesi oluşturmanıza da yardımcı olan ünlü bir alan adı sağlayıcısıdır. Kendi web siteniz varsa, GoDaddy’den alan adınızı güvenli hale getirme olasılığı yüksektir. GoDaddy’nin bir müşterisiyseniz, GoDaddy’nin sizin için ekstra bir ücret ödemeden sunduğu URL kısaltıcı hizmetini kullanmanız çok açık görünüyor . GoDaddy müşterisi değilseniz, hizmeti kullanmak için ücretli bir hesabınız olması gerektiği için bu sizin için bir hizmet değildir.

Ziyaret: shortener.godaddy.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Kategori: İnternet

Hakkında

mimforevaÖlümüne Atatürkçü, sıkı bir oyuncu, bilgi sistemleri elemanı, 87 doğumlu, hayat dolu, araştırmacı, biraz göbekli iyi bir adam.

Yorum Yazın