LastPass Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Tüm sorularınız cevaplanıyor

Tüm sorularınız cevaplanıyor

 

 

LastPass Nedir ?

“Şifre mi unuttum” cümlesinin sonunu getiren bir yazılımdır. Sizin için şifrelerinizi ve kullanıcı adlarınızı yedekleyen harika bir yazılım. Yedekleme için özel cripto kullanan bir sistem. Şifreleriniz hiç bir şekilde 3. Şahıslar tarafından çalınamaz.

Internet Explorer, Firefox, Opera, Safari ve Google Chrome tarayıcılarını destekleyen LastPass uygulamasına herhangi bir sınırlama olmadan yüzlerce web sitesini ve kullanıcıyı ekleyebilirsiniz. LastPass hizmetinde zamanınızı alacak tek şey bir üyelik açmak ve sitelerinizi tanımlamaktır. Oldukça güvenli bir uygulama olduğundan üyelik işlemleri diğer sitelere nazaran çok daha fazla soru içermektedir. LastPass uygulamasının nasıl kullanıldığını sizlere alt kısımda anlattık.

 

LastPass Nasıl Kullanılır ?

Eklentiyi kurun, giriş yapın gerisini LastPass’ a bırakın. Yalnız sistemin şöyle bir huyu var kullandığınız mail sadece lastpass için kullanılacak ve şifresini asla unutmayacaksınız. Ama o şifreyi başka bir yerde de kullanmayacaksınız. Çünkü kredi kartı bilgilerinizi dahi saklayan bir sistem ve kullanıcı adı şifrenizi bir forumda paylaştığınızı düşünsenize ? siz suçluyu ararken asıl hatayı yapanı fark edemeyeceksiniz.

Eklentiyi aktifleştirin ve şifrelerinizi bir daha unutma korkusuna son verin ! Formattan sonra bile şifreleriniz sizinle kalsın…

4.00 avg. rating (86% score) - 1 vote
Kategori: İnternet

Hakkında

Eren Küçük2002'den beri bilgisayar dünyası ile içli dışlıyım.Birçok kez site açtım bir kaç defa farklı online oyunlar kurdum.En çok ilgimi çeken şey PHP oldu.Son 3 senedir salt olarak PHP ile uğraşmaktayım.

Yorum Yazın