İlk lisanslı E-Spor Etkinliği LOL tarafından yapıldı!

Bir gün daha geçmiyor ki yeniliklerden uzak kalalım.İlk defa lisanslı E-SPOR etkinliği yapıldı.Yalnış okumadınız E-SPOR etkinliği yapıldı.League Of Legends oyuncuları için oldukça büyük bir süpriz olan lisanslı e-spor etkinliği, son hız devam ederken ilk günü geride bıraktık.

 Şampiyonluk ligi final turnuvuları

Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi Finali’nde ilk gün geride kaldı

Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi Finali’nde ilk gün geride kaldı. Çeyrek ve yarı finalleri büyük heyecana sahne olan karşılaşmaların finali, yarın (2 Şubat) Bostancı Gösteri Merkezi’nde binlerce sihirdarın karşısında canlı yayında gerçekleşecek!

Lol ekibi bir ilki daha yerine getirerek bu turnuvayı anlaşılan dayanılmaz bir haz içinde bizlere yaşatıcak sıkı durun DSMART’tan da canlı yayında turnuva olucak işte bilgiler;

Etkinliğin tamamı LoL TV’nin Twitch.tvYouTube ve İzlesene.com kanallarından canlı yayınlanacak. Ayrıca 15.30’da başlayacak Kış Mevsimi Şampiyonluk Ligi final maçı, D-Smart SmartSpor 2 (78. Kanal) ve SmartSpor 2 HD (478. kanal) üzerinden de canlı yayınlanacak. Normalde Spor Paketi üyeliği ile görüntülenebilen bu kanallar, final boyunca tüm D-Smart abonelerine açık olacak.

Final ödülleri ise dudak uçuklatan cinsten;

Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi Finali ödülleri

  1. Takım 20.000 TL ve her sporcu için Logitech G19s Klavye, G700s Mouse, G930 Headset

  2. Takım 10.000 TL ve her sporcu için Logitech G710+ Klavye, G602 Mouse, G35 Headset

  3. Takım   5.000 TL ve her sporcu için Logitech G510s Klavye, G500s Mouse, G430 Headset

  4. Takım   2.500 TL

Ayrıca final serisi boyunca oylanacak Twitter üzerinden oylanacak En Değerli Oyuncu unvanını kazanan sporcular, Avea’dan Samsung S4 Mini ve yıllık Avea paketinin (7200 DK + 12000 SMS + 48 GB) sahibi olacak.

Anlaşılan o ki League Of Legends bu sene süprizleriyle değil final ödülleriyle de hafızalarda yerini edinicek.

 

Eskiden Futbol, Basketbol,Hentbol vb. Spor etkinlikleri sayılırken sanırım artık bunlar rafa kalkıp günümüz teknolojisiyle gelişen Bilgisayar Oyunları Spor aktivitesi olarak görülücek…

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Etiketler: / / / / / / /

Hakkında

Eren Küçük2002'den beri bilgisayar dünyası ile içli dışlıyım.Birçok kez site açtım bir kaç defa farklı online oyunlar kurdum.En çok ilgimi çeken şey PHP oldu.Son 3 senedir salt olarak PHP ile uğraşmaktayım.

Yorum Yazın