Huawei, ilk çeyrekte sevkiyatlarını dört katına çıkardı

Apple hala en yüksek giyilebilir pazar payına sahip, ancak IDC Huawei’nin kazandığını söylüyor.

Pazar araştırmacısı IDC’ye göre, Apple hala küresel anlamda en büyük giyilebilir ürün satıcısı olmasına rağmen , Çin teknoloji devi ilk çeyrekte bir yıl öncesine göre% 282.2 daha fazla giyilebilirdi. IDC, Apple’ın yıllık bazda büyümesinin% 49,5 olduğunu belirtti.

Perşembe günü yayınlanan IDC Worldwide Quarterly Wearables Tracker’a göre Huawei’nin% 10’luk giyilebilir pazar payı, Apple’ın% 26’sının ve Xiaomi’nin % 13’ünün arkasında üçüncü sırada yer alıyor .

Bunu % 9 pazar payı ve% 152 büyüme ile Samsung ,% 6 pazar payı ve sevkiyat hacminde yıllık% 36 büyüme ile Fitbit takip ediyor .

İlk çeyrekte yaklaşık 50 milyon giyilebilir ürün satıldı – Apple’dan 12,8 milyon, Xiaomi’den 6,6 milyon, Huawei’den 5 milyon, Samsung’dan 4,3 milyon, Fitbit’ten 2,9 milyon ve diğer markalardan 18 milyon.

IDC’ye göre, AirPods , Galaxy Buds ve Beats kulaklık gibi kablosuz kulak cihazlarının popülaritesi sayesinde giyilebilir ürünler daha fazla satış görüyor .

IDC Mobil Cihaz İzleyicileri araştırma müdürü Jitesh Ubrani, “Kulaklık jaklarının kaldırılması ve evin içinde ve dışında akıllı asistanların kullanımının artması, kulağa takılan giyilebilir kumaşların büyümesinde önemli faktörler oldu.” Dedi.

Xiaomi’nin popülaritesi Mi Band sayesinde , Huawei ve Samsung telefonlarıyla birlikte gelen giyilebilir giyilebilir gemiler, dedi  .

Sadece akıllı kol saatleri ve bilek giyilebilir ürünler arasında, Xiaomi neredeyse% 11 ile en yüksek küresel pazar payına sahip, Apple% 9 ile takip ediyor, Huawei% 8 ile üçüncü, Fitbit% 6 civarında ve Samsung pazarın sadece% 4’ünü elinde tutuyor.

IDC Huawei hakkında şunları söyledi: “Ancak, akıllı telefonlarda şirketin geleceğini çevreleyen son belirsizlikle birlikte, iş dünyasının giyilebilir kısımlarına ilişkin görünüm de akıcı olmaya devam edecek.

Bu ayın başlarında  ABD, Huawei’nin kara listeye aldığı ağ ekipmanı ve Başkan Donald Trump  , Huawei’nin Çin hükümeti ile yakın bağları olduğu , şirketin defalarca reddettiği bir suçlama nedeniyle ulusal güvenlik kaygıları ışığında şirketi yasaklayan bir yönetici emri imzaladı .

Donanım ve yazılım satıcıları Huawei’den kaçmaya devam ediyor , geçen hafta Google, Huawei’yi Android güncellemelerinin dışında tuttu – ABD Ticaret Departmanı Huawei’ye mevcut cihazları güncellemek için üç aylık bir genel lisans verdi , ancak şirketin ABD’ye erişimindeki kısıtlamaları geçici olarak hafifletti. bileşenler – Amazon Japonya’nın artık Huawei cihazları satmadığını ve Microsoft’un da Huawei’nin MateBook dizüstü bilgisayarlarını çevrimiçi mağazasından çıkardığı bildiriliyor .

Huawei bilim adamlarının  , ABD merkezli yayıncı olan Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü’nün bilim raporlarını incelemeleri de yasaklandı .

Huawei, federal kurumların ürünlerini satın almasını yasaklayan ABD yasalarının anayasaya aykırı olduğuna karar vermek için ABD mahkemesine bir dava açtı  .

Huawei’nin kendi işletim sistemini başlatmak için “ Hongmeng ” denebilecek acil bir planı bulunmadığını ve şirketin yalnızca Android akıllı telefon müşterileri için bir seçenek olarak kalıcı olarak kaldırılırsa bir tane başlatmaya bakacağını düşünüyor.

Geçtiğimiz Cuma günü, Trump basına verdiği demeçte, Huawei’nin kara listelerini artan Çin-Amerikan ticaret gerilimlerinde kaldıraç olarak kullanmak için bir teklif kullanabileceğini söyledi .

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Kategori: Teknoloji

Hakkında

mimforevaÖlümüne Atatürkçü, sıkı bir oyuncu, bilgi sistemleri elemanı, 87 doğumlu, hayat dolu, araştırmacı, biraz göbekli iyi bir adam.

Yorum Yazın