Harddisk RAW formatından NTFS Çevirme (raw to ntfs)

Kullanılan harddisk’lerimizde çeşitli sebeplerden ötürü RAW uzantısına dönüştüyse yapılacaklar;

raw-drive

1 – RAW Veri Kurtarma 1. yol ; (önerdiğim)

Raw’a dönüşmü bir diskiniz yada disk partition var ise PARDUS yada UBUNTU live linux iso’su indirip bu iso bilgisayarınızı boot etmeniz yeterlidir. Ubuntu ve Pardus Raw disk’leri kendiliğinden desteleyen sistemler olduğu için rahatlıkla copy paste yöntemi ile verilerinizi taşıyıp yedekleyebilirsiniz..

2 – RAW Veri Kurtarma 2. yol ;

Raw’a dönüşmü bir diskiniz yada disk partition var ise yedekleri kurtarmak isterseniz kullanacağınız program easeus data recovery 5.5.1 programı olmalıdır çevirme süresi uzun olsada büyük ölçüde verilerinizi kurtararak hemde ntfs yani windows formatına çevirir..

 

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Kategori: Windows

Hakkında

mimforevaÖlümüne Atatürkçü, sıkı bir oyuncu, bilgi sistemleri elemanı, 87 doğumlu, hayat dolu, araştırmacı, biraz göbekli iyi bir adam.

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Avatar İbrahim dedi ki:

    Benim HDD NTFS’den RAW dönüştü. Dediğiniz 1. yöntemi direk format olarak değil ama VirtualBOX ile yapmaya çalıştım ama olmadı. İlla format mı atmam lazım yoksa sanal makine kurup da aynı işlemi yapabilir miyim, yaparsam nasıl yapabilirim veya ana makineyi sanal makineye nasıl bağlayabilirim ve format atarsam kesin içini görüp dosyalarımı kopyalayabilir miyim? 2. yöntemi de denedim ama onu da yapamadım. Baya uğraştım ve olmuyor arşivim kayboldu resmen.
    Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi akşamlar.

    • mimforeva mimforeva dedi ki:

      Kolay bir yöntem ile ubuntu deneyebilirsiniz o görmezse raw’da bozulmustur kurtulması için prof. lisanslı yazılımlar gereklidir..

Yorum Yazın