Fortnite iPhone ve iPad için çıktı

“Fornite: Battle Royale”, kitlesel olarak ücretsiz oynanabilen oyun, artık tüm iPhone ve iPad kullanıcıları için mevcut.”Birkaç ay sonra” da Android sürümü geliyor. Oyunun mobil versiyonu, oyuncuların konsol ve bilgisayar oyuncularına karşı savaşmasına izin verecek. Ayrıca, “Fortnite” oyuncularının oyunlarını mobil cihazlarını getirdikleri her yerde oynamalarına da izin verecek – ev konsolları ve bilgisayarların kısıtlamalarından uzak.

Geliştirici Epic Games, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, kitlesel olarak popüler “Fortnite”oyununun herkes için iOS cihazlarında oynatılabileceğini duyurdu.

Bu genel kullanılabilirlik, Mart ayında başlayan ve sadece davet edilen bir test aşamasının sonunu işaret ediyor. Artık iPhone veya iPad’inizde “Fortnite” oynamak için özel bir davete ihtiyacınız yok.

Oyun iPhone SE, 6s, 6s Plus, 7, 8, X, iPad Mini 4, iPad Air 2, 2017 iPad ve iPad Pro’da çalışacak. IPhone 5s, 6, 6 Plus, iPad Air, iPad Mini 2, iPad Mini 3 veya iPod Touch üzerinde çalışmayacaktır. IOS cihazınızın da iOS 11’de çalışması gerekiyor.

Epic Games ayrıca Mart ayında, oyunun Android sürümünün “önümüzdeki birkaç ay boyunca” çıkacağını duyurdu.

“Fortnite”, 100 çevrimiçi oyuncunun son hayatta kalan kişi olmak için büyük bir harita üzerinde birbirleriyle savaştığı bir savaş royale tarzı oyunudur. Çeşitli seviyelerde, “Fortnite”, “PlayerUnknown’ın Battlegrounds” (“PUBG” olarak bilinen) ‘e benziyor – ki bu da bir başka muazzam popüler savaş royale tarzı video oyunu. “PUBG”, Mart ayında iOS ve Android için de yayınlandı.

“Fortnite”, Xbox One, PlayStation 4, PC ve Mac’de oynamakta serbesttir ve yaklaşık 45 milyon kişi tarafından oynanır. Şubat ayında bir noktada 3,4 milyon insanı aynı anda oyun oynuyorlardı. Oyunu iOS ve Android cihazlarına getirmek kesinlikle oyuncu sayısını daha da yükseltecek.

“Fortnite” oyuncuları, oyun mobil cihazlarda kullanılabilir hale geldiğinde çapraz platform oynayabilecektir. Yani, bir Xbox kullanan bir oyuncu bir akıllı telefon veya tablet gibi bir mobil cihaz kullanarak başka bir oyuncu ile oynayabilecek. Oyunun mobil cihazlara getirilmesi, oyuncuların sadece kendi konsollarını veya bilgisayarlarını değil, mobil cihazlarını getirdikleri her yerde “Fortnite” oynamalarına da izin verecek. Tüm gereken bir internet veya veri bağlantısı.

Epic Games, oyunun mobil versiyonunun “konsol kalitesinde grafik ve eylem” getirdiğini iddia ediyor. Mobil cihaz oyuncularının, daha büyük bir ekranın ve daha büyük oyun kontrollerinin avantajlarına sahip olan konsol ve bilgisayar oyuncularına karşı nasıl ücret aldığını görmek ilginç olacaktır.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Hakkında

mimforevaÖlümüne Atatürkçü, sıkı bir oyuncu, bilgi sistemleri elemanı, 87 doğumlu, hayat dolu, araştırmacı, biraz göbekli iyi bir adam.

Yorum Yazın