En İyi Veri Kurtarma Programları

Kullandığımız bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve diğer dijital cihazlar tüm kişisel ve önemli verilerimizi içerir. Verilerimizi kaybetmek zorunda kalamıyoruz ve şansımıza göre, bu cihazların hiçbiri güvenilir değil. Maalesef,% 100’lük bir araç yok, asla veri kaybetmeyeceğinizin bir garantisi yok. Ancak, bozuk bir sistem veya kazayla silinmesi nedeniyle bazı önemli verileri kaybettiyseniz, bir şansınız var.

Verileri sisteminizden yanlışlıkla sildiyseniz veya başka bir nedenden dolayı silinirse, aslında silinmez. Bunun yerine, silinmiş gibi görünmek için işletim sisteminden silinmiş ve gizlenmiş olarak işaretlenmiştir (gerçekten silmek yerine işaretlemek daha kolaydır). Zamanla, daha fazla veri eklediğinizde bu görünmez veriler yeniden yazılır. Bu, daha fazla veri eklemediyseniz, özel bir kurtarma aracı kullanarak yine de kurtarabilirsiniz demektir.

Silinen verilerinizi kurtarmanıza yardımcı olmak için, bu en iyi veri kurtarma yazılımı listesini oluşturduk. Her yazılımın farklı uyumluluk ve performansa sahip kendine özgü özellikleri var. Eğer bir araç işi bitirmezse, burada bahsi geçen çok sayıda aracı (iyileşme umuduyla) deneyebilirsiniz.

Not:  Aşağıda belirtilen araçlar ile SSD’den verileri kurtaramayacaksınız . Bir SSD’de, verilerin daha hızlı yeniden yazılabilmesi için veriler tamamen silinir. SSD’niz varsa, şansınız yok. Ancak, bir HDD kullanıyorsanız hala verilerinizi geri alma şansınız var demektir. (SSD’den verileri kurtarmak için, Google’dan yardım alabileceğiniz bazı pahalı yöntemler vardır.)

PC, Mac için En İyi Veri Kurtarma Program Listesi

1. Recuva

Recuva, popüler CCleaner PC temizleme aracında sahibi olan yazılım geliştiricileri Piriform tarafından yaratılmıştır. Recuva, verileri kurtarmak istediğinizde sizi kurtarma adımlarında yönlendiren yerleşik bir sihirbaz (isteğe bağlı) içerir.

Seçili yada çoklu veri türü, tarama alanı ve tarama tipi, gibi, sihirbazın sorduğu soruları seçmek zorunda değilsiniz ve Recuva geri kalan halleder. Normal tarama yeterli olsa da, verileri kurtarma olasılığını daha da artırmak için derin tarama da yapabilirsiniz (daha fazla zaman alır). Windows vb dijital kamera, sabit disk sürücüsü, gibi okuyabilir Resimler, ses (mp3), dokümanlar, videolar, herhangi bir depolama cihazından sıkıştırılmış dosyaları ve e-postalar gibi verileri kurtarabilir

Fiyat: (veri kurtarma için yeterlidir) Ücretsiz sürüm ve $ 24,95 (gelişmiş dosya kurtarma, sanal sabit disk desteği, otomatik güncellemeler, prim desteği) için bir Ödenen versiyonu.

Uyumluluk: Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10

İndir

2.Wise Data Recovery

Wise Data Recovery az seçenek ile temiz bir arayüz ile geliyor. Tek yapmanız gereken aracı başlatmak ve taramak istediğiniz sürücüyü seçmek (çıkarılabilir sürücüler dahil). Yazılım hızlı bir şekilde (çoğuyla karşılaştırıldığında çok hızlı) tarama yapar ve silinen fotoğraflar, belgeler, videolar, e-postalar vb. Gibi kurtarılabilen tüm verileri gösterir. Ayrıca, tüm bunları yanınızda taşımak için taşınabilir bir sürümü de bulunuyor.

Bu araç, verileri kurtarmak için hızlı ve basit bir araç isteyen kişiler için en iyisidir, ancak diğer araçlar gibi tüm verileri kurtaramayabilir.

Fiyat: Ücretsiz

Uyumluluk: Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10

İndir

3. Free Undelete

Free Undelete Wise Veri Kurtarma benzer bir veri kurtarma aracıdır kullanımı kolaydır. Aradığınız veri türünü özelleştirmek için herhangi bir gelişmiş seçenek sunmuyor, yapmanız gereken tek şey bir sürücüyü taramak (çıkarılabilir) ve sonuçları görmek.

Taramadan sonra, araç kurtarılabilecek tüm dosyaları gösterecek ve hatta tüm silinmiş klasörleri gösterecektir. Sadece onlardan veri kurtarmak veya sadece tek bir tıklama ile her şeyi kurtarmak için klasörleri açabilirsiniz. Görüntüleri, müzik dosyalarını, belgeleri, videoları, e-postaları (.pst) ve sıkıştırılmış dosyaları kurtarabilirsiniz.

Fiyat: Kişisel kullanım için ücretsiz ve Kurumsal kullanım için Ücretli her sürüm için 69 $ ve 103 $ maliyet (garantili müşteri desteği sunmaktadır).

Uyumluluk: Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10

İndir

4. Pandora Recovery

Pandora Recovery, tonlarca kişiselleştirme seçeneği ve derin tarama özelliği ile zengin özellikli bir araçtır. Recuva kadar çekici bir arayüze sahip değildir. Recuva’ya ek olarak FAT32 veya NTFS dosya sistemini kurtarmanıza izin verir. Ayrıca süreç boyunca size rehberlik edecek ve nasıl taramak istediğinizi seçebilmeniz için bir sihirbazla birlikte gelir.

Bir dosya türünü, tüm sürücüyü veya derin taramayı tarayarak, çoğu dosyanın kurtarılmış olduğu tüm dosyaları arayabilirsiniz. Diğer çıkarılabilir depolama aygıtlarını da taramak için bağlayabilirsiniz ve tüm tarama yöntemleri bunlara uygulanacaktır. Ayrıca, her düğmenin bunları kullanmanız gerektiğinde ne yapacağını anlamanıza yardımcı olacak ipuçlarını da bulacaksınız.

Fiyat: Ücretsiz

Uyumluluk: Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10

İndir

5. Minitool Partition Recovery

Bu çok basit ama çekici arayüzü ile gerçekten harika bir araçtır. Ancak, ücretsiz sürümü sadece 1 GB veri kurtarma ile sınırlıdır. Bundan sonra, ücretli bir sürüme geçmek zorunda kalacaksınız. Araç, biçimlendirilmiş, hasarlı ve hatta silinmiş bölümlerden verileri inanılmaz sonuçlarla kurtarmayı başarabiliyor.

Deneyimlerimizle, araç basit bir sürücüden verileri kurtarmanın şaşırtıcı bir işini yaptı. Burada belirtilen diğer araçlardan 5 kat daha fazla dosya kurtardı ve tüm dosyaları uzantılarına göre böldü, bu da gerekli dosyayı bulmayı çok kolaylaştırdı. Yine de, sürücüyü taramak için biraz zaman aldı, ancak sonuçlar hoştu.

Gerçekten derin bir taramaya gerçekten ihtiyaç duyan insanlar için iyi bir araçtır ve eğer gerekiyorsa ödeme yapmazlar (1 GB boş veri kurtarma işlemini aklınızda bulundurun). FAT12, FAT16, FAT32, VFAT, NTFS ve NTFS5 dosya sistemlerini destekler.

Fiyat: 1 GB’a kadar ücretsiz, bundan sonra ücretli sürümler 69 $ ve 89 TL olabilir.

Uyumluluk: Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10

Şimdi satın al

6. Glary Undelete

Glary Undelete, bu listedeki diğer bazı araçlar gibi sınırlı özelliklere sahip basit ve hafif bir araçtır. Bununla birlikte, gerekli dosyaları kolayca bulmak için kullanabileceğiniz gerçekten iyi filtreleme seçeneklerine sahiptir. Sadece bir sürücüyü tarama seçeneğiniz var (çıkarılabilir) ve hızlı bir tarama olacak, derin değil. Glary Undelete, FAT, NTFS, NTFS + EFS dosya sistemlerini destekler. Ayrıca sıkıştırılmış veya şifrelenmiş dosyaların kurtarılmasını sağlar.

Fiyat: Ücretsiz

Uyumluluk: Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10

İndir

7. UndeleteMyFiles Pro

UndeleteMyFiles Pro, medya dosyalarını veya normal dosyaları ayrı ayrı arayabilir ve bu yeterli değilse, belirli bir dosyayı aramak için filtreler de ekleyebilirsiniz. Örneğin, yalnızca belirli bir dosya adı, uzantı, boyut veya özellik (örneğin, gizli veya salt okunur, vb.) Aramak için filtreler ekleyebilirsiniz.

Veri kurtarma araçlarından başka, bir dosyayı kalıcı olarak silmek veya diğer veriler tarafından silinmiş dosyaların üzerine yazılmadığından emin olmak için “ Disk Görüntüsü ” oluşturmak için “ Dosyalar Silici ” aracını da kullanabilirsiniz . Araç da oldukça hızlı ve tüm dosyaları kurtarmak için derinden tarar. Bu listedeki bazı hızlı tarama araçlarına kıyasla neredeyse iki kat daha fazla dosya bulabilir.

Fiyat: Ücretsiz

Uyumluluk: Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10 ve Mac OS X

İndir

8. PC Inspector File Recovery

Bu çok karmaşık kullanımı ile biraz gelişmiş bir araçtır, asla acemi kullanıcılara tavsiye etmeyeceğiz. Çekici bir arayüze veya tonlarca özelliğe sahip değildir. Ancak, araç bir sürücüyü derinden taramanızı ve hangi sektörleri taramanızı seçmenizi sağlar. 40 GB’lik bir veri sürücüsünün tam bir derin taraması 2 saatten fazla sürebilir.

Sonuçlar, aracın, kurtarılabilen hemen hemen tüm dosyaları bulacağından memnun. Belirli bir dosyayı bulmayı kolaylaştırmak için dosya adı / uzantı filtresi de ekleyebilirsiniz. İleri düzey bir kullanıcıysanız ve PC’nizi derinlemesine taramak istiyorsanız, farkı anlayacaksınız. FAT 12/16/32 ve NTFS dosya sistemlerini destekler.

Fiyat: Ücretsiz

Uyumluluk: Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1,10

İndir

Akıllı Telefonlar için Veri Kurtarma Araçları (Android ve iPhone)

Yukarıda bahsedilen araçlar USB üzerinden bağlandığında da akıllı telefonlardaki verileri tarayabilir ve toplayabilir, ancak bunlar için özel olarak yapılmaz. Akıllı telefon verileri, mesajlar, günlükler ve anlık mesajlaşma geçmişi vb. Kurtarmak için ayrı bir araç kullanmanız gerekecektir. Smartphone verilerini kurtarmak için aşağıdaki araçları kontrol edin.

9. Wondershare Dr.Fone

Wondershare Dr.Fone, hem Android hem de iOS için ünlü bir veri kurtarma aracıdır. Adım adım talimatlarla kullanımı son derece kolaydır. Bu aracı kullanarak Kişiler, Mesajlar, Ses, Videolar, Fotoğraflar, Arama kayıtları ve Whatsapp Geçmişini kurtarabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, telefonunuzu PC’nize bağlamak ve aracın gerisini yapmasına izin vermek.

Ancak, uyumlu telefonlar için desteği sınırlıdır, bazı desteklenen markalar arasında Apple, Samsung, Motorola, Sony, LG, HTC ve Google Nexus bulunmaktadır. Telefonunuz köklü ise, o zaman herhangi bir Android telefon üzerinde çalışacak ve desteklenen bazı markalar telefon da root gerektirebilir.

Fiyat: Ücretsiz Deneme ve 5 cihazlar ya da sınırsız cihazlar destekleyen 499 $ destekleyen 45.95 $ Ücretli bir sürümü.

Uyumluluk: Windows 10, 8.1, 8, 7, XP ve Mac OS X 10.6-10.10 ve iTunes 12.1, iOS 8.3 / iOS 9, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ve Android Lollipop’a kadar

Android  /  iOS 

10. EaseUS MobiSaver

Bu, Android cihazından veya iPhone’dan verileri kurtarmak için başka harika bir araçtır. Arayüz, karmaşıklık ve geri kazanım hemen hemen Dr.Fone ile aynıdır, bu farklılık desteklenen formatlarda, cihazlarda ve fiyatlarda gelir. MobiSaver, SMS, Kişiler, Belgeler, Videolar, Ses ve Fotoğraflar dahil olmak üzere daha az dosya türünü kurtarmayı destekler. Huawei, ZTE ve diğer bazı Çinli markalar da dahil olmak üzere bir çok marka için desteği var.

Ayrıca, IM geçmişini veya Arama günlüklerini kurtarmanız gerekmiyorsa, iyi bir seçimdir, bu da biraz daha ucuzdur. EaseUs web sitesinde, akıllı telefon verilerin kurtarılmasına yardımcı olacak bazı kullanışlı makaleler de bulacaksınız (süreç, PC’ye kıyasla biraz karmaşıktır).

Fiyat: Sınırlı özelliklerle birlikte ücretsiz sürüm ve 39.95 Android için Pro sürümü ve iOS sürümü için 30 ABD doları.

Uyumluluk: Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1 ve Mac OS X ve iOS 8, iPhone 6 ve Android Lollipop’a kadar

Android  /  iOS

Yukarıda belirtilen veri kurtarma araçları, sektördeki en iyilerdir ve masaüstü ve mobil cihazlardan silinen verileri kurtarma amacına hizmet eder. Listede olmayı hak eden herhangi bir güvenilir ve en iyi veri kurtarma aracını biliyorsanız, yorum bölümünde bize bildirmekten çekinmeyin.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Hakkında

mimforevaÖlümüne Atatürkçü, sıkı bir oyuncu, bilgi sistemleri elemanı, 87 doğumlu, hayat dolu, araştırmacı, biraz göbekli iyi bir adam.

Yorum Yazın