Dmoz Kaydı Nasıl Yapılır

Dmoz (Directory Mozilla) olarak da bilinen Open Directory Project(ODP) yani Türkçe anlamı ile Açık Dizin Projesidir;

Projenin açık olarak adlandırılmasının nedeni ücretle girilen bir dizin olmaması ve tamamiyle gönüllülük esasına dayanmasıdır. Gönüllü editörlerin internetteki web sitelerinin konularına göre incelenerek yayınlandığı bir internet dizinidir. Yasa dışı, problemli ve kalitesiz sitelerin listelenmesine izin verilmez. Projenin sahibi Netscape’tir. İsminde Mozilla geçmesine rağmen, projenin Mozilla Vakfı ve Mozilla projeleriyle bir ilişkisi yoktur.

 

Dmoz kaydı nasıl yapılır ?

 

Dmoz dizinine kayıt olmak için öncelikle sektörünüzle alakalı olan kategoriyi seçmelisiniz. Daha çok ziyaretçiyi çekeceğiniz kategoriye web sayfanızı eklemeniz size artı kazandırmaz. Önemli olan doğru kategoride yer almanızdır. Kategoriyi bulduktan sonra dikkat etmeniz gereken bir kaç konu var. Bunlardan birincisi başlık seçimi. Başlık yazarken başlık kısmını anahtar kelime çöplüğüne dönüştürmemeniz gerekir. Site adresiniz ile uyumlu bir başlık yazmanız yeterli olacaktır. Örnek vermek gerekirse seotures.com web sitesi için uygun başlık Seo Tures metnidir. Bir diğer konu ise açıklama. Açıklama kısmında imla hatası yapmamalısınız. Tekrar örnek vermek gerekirse seotures.com sitemiz için uygun olan açıklama; ”Seo tures kaliteli backlink ve seo paketleri hizmet sitesi.” şeklinde olmalıdır. Son olarak email adresimizi ve doğrulama kodunu yazıp onay butonuna tıklıyoruz.

 

Kayıt Linki: http://www.dmoz.org/World/Türkçe/    (Kategori seçin ve yukarıdan adres önere tıklayın)

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Kategori: Webmaster
Etiketler: /

Hakkında

mimforevaÖlümüne Atatürkçü, sıkı bir oyuncu, bilgi sistemleri elemanı, 87 doğumlu, hayat dolu, araştırmacı, biraz göbekli iyi bir adam.

Yorum Yazın