Dipsiz Kuyu Darknet

                 Normal internetten farklı kullanıcılarını kendi seçen bir sistem olması, kullanıcılarına güvenmeden kesinlikle bünyesine almadığı yer altı internet ağı. Darknet normal google ve bing ile bulduğumuz site mantığı ile çalışıyor mail adresleri, dosya paylaşımı ve web sayfaları gibi;

 

freenet

                Freenet yazılımı bildiğimiz internet gibi gözüksede onu ayıran çok farklı özellikleri var; Bu sistemde isimler yerini ip adreslerine sunucular ise kendilerini sizin bilgisayarlarınıza bırakıyorlar kendilerini. Detay verirsek kişiler birbirlerini sadece ip adreslerini görebiliyorlar ve bir siteye bağlanırken sunucuya bağlandığınızı varsayarsak bu sistemde bilgiler tüm kullanıcılar üzerinde akıyor. Bu da mükemmel bir güvenlik sağlıyor varsayalım istenmeyen biri sızdı, yasadışı paylaşılan dosyayı ele geçirdi fakat dosya kullanıcılar tarafından bir havuzda tutulduğu için kimin paylaştığı ve kiminle paylaştığını bulmak oldukça güçleşiyor.

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote
Kategori: Teknoloji
Etiketler:

Hakkında

mimforevaÖlümüne Atatürkçü, sıkı bir oyuncu, bilgi sistemleri elemanı, 87 doğumlu, hayat dolu, araştırmacı, biraz göbekli iyi bir adam.

Yorum Yazın