Aliexpress’den Alılverişlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sipariş sırasında, sonrasında, kargo bilgileri ve geri ödeme talepleri hakkında bir takım bilgileri bulabileceğimiz yazımıza buyrun..

Aliexpress bilindiği üzere Çin menşeli bir alışveriş sitesi. Dolar kurunun yüksek olduğu bu dönemde bile bizler tarafından yoğun bir biçimde kullanılmaya devam etmektedir. Gelin sipariş verirken, ürün ararken ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenlerden bahsedelim.

1- Kargo durumu;  Ups ve Dhl kargo şirketleri ücretlidir. Hızlı gönderim alırsınız fakat gümrükte takılma ihtimalleri artar. Free Shipping olan şirketlerden başlıcaları, China Air Post ve China Post Ordinary Small Packet Plus’dır. Bunların gönderi süreleri insanı kanser eder ama ücretsizdir. (7-59 gün arası).

2- Satıcı Garantileri ; Alacağınız ürün detaylarında satıcı garantileri kısmından zamanında teslimat garantisi olmayanları tercih etmeyiniz. Aksi halde 100 gün geçse de açık anlaşmazlık açmanız biraz zor olur. Açık anlaşmazlık durumunu aşağıda açıklıyor olacağız.

3-Adet Durumu; Alacağınız ürün tek tek de satılabilir. 5-10-100-1000 grup halinde de satılabilir arama kısmından “1 parça sadece” seçerek ilerlemeniz kolaylık sağlayacaktır.

4-Açık Anlaşmazlık; Ürününüz vaadedilmiş zamanda gelmediyse, ürün kargoda hasar almış yada satıcının belirttiği özelliklerde değil ise yapılabilir. (ilk 7 gün satıcı kargo etmez ise direk sipariş iptalide yapılabilir.) 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Kategori: Genel

Hakkında

mimforevaÖlümüne Atatürkçü, sıkı bir oyuncu, bilgi sistemleri elemanı, 87 doğumlu, hayat dolu, araştırmacı, biraz göbekli iyi bir adam.

Yorum Yazın