Alexa Hakkında

Alexa.com, Amazon.com ‘un bir parçası olup trafik düzeylerine göre tüm siteleri sıralamaya yarayan bir web aracıdır. En düsük ranka sahip web sitesi en çok ziyaret edilen en popüler web sitesidir;


Alexa Trafik Seviyelerini Nasıl Ölçer?
Alexa, kendi toolbarının yüklü oldugu kullanıcıları daha ön planda tuttugu ortaya cıkmıstır. Kendi dedigi: “Alexa, toplumun Alexa toolbar kullanımı olmadan var olamazdı. Alexanın her üyesi web sitesine ziyaretçi alabilmek için bunu kullanmaktadır ve ek olarak yararlı bir araçtır. Sadece toolbar kullanarak her web sitesi hakkında değerli bilgilere ulaşabilmemiz mümkündür. Alexa toolbarı indirmek için ( http://www.alexa.com/toolbar ) adresine giriniz.
Alexa Sıralaması Doğru mu?
Alexa ölcümleri sitelerin birçogu için degersiz ve potansiyel olarak son derece yanıltıcı oldugu dusunulmektedir. Alexa toolbar çubugu yüklü çok az bir kullanıcılarımız vardır. Bu aracın görevi sitenin durumunu alexa’ya rapor etmektir. Sayet toolbar kullanmadıgınız sürece raporlarınız daha gec gelir ve sıralamanız daha yavas düser. Alexa toolbar çubugunu kullanan yalnızca kisiler site sahipleri olup ve onlarda tek baslarına sitelerini gelistirmeye çalısıyorlar desek yanlıs olmaz.
Alexa Sıralaması Yasal Olarak Kullanılır mı?
Evet kullanılır. Internet kullanıcılarının kucuk bir kısmını olusturan alexa toolbar cubugunu kullanan kullanıcılarımız bir sitenin web trafik gunlugunu, mevcut bilgilerin miktarını ve Alexa sıralamasının artmakta oldugunu tespit ettigi icin kullanılır. Yahoo, Ebay, YouTube, Wikipedia, Amazon ve digerleri gibi en çok ziyaret edilen siteler için, Alexa sıralaması gerçekten oldukça güvenilir bir sekilde göreceli bir popülerlik temsil eder.
Alexa Rank Google Pagerankı Etkiler mi?
Hayır etkilemez. Çünkü Alexa rank kendi içerisinde olusturmus oldugu birseydir. Sadece popülerlik açısından iyi oldugunuzu göstermektedir.
Alexa Rank Google, Bing, Yahoo gibi Sıralamaları Etkiler mi ?
Hayır etkilememektedir.
Alexa Sıralamaları Hakkında Başka Neler Bilmeliyim?
Söylenenlere göre 100.000 ranka düsmek çok kolaydır. Insalar ilk 100.000 sıralamaya girdiginde kendilerini büyük popüler olduklarını zannederler.Başka sitelerde web sitelerinizi tanımaya çalışın. Sponsor reklamlar verin, Text linkler yayımlayabilirsiniz.
Alexa Rank Nasıl Geliştirilir ?
Alexa rank artırmak için sitenizin önemi için asagıda ki adımları izleyin.

  • Alexa toolbar kurun
  • Sitenizi anasayfanız olarak ayarlayın ve ayarlatın
  • Alexa toolbarı kullanıcılarınıza kullandırmaya tesvik edin
  • Webmaster forumlarından Backlinkler almaya çalısın. Çünkü bu tip forumlarda alexa toolbar kullananlar çoktur.
  • Web yöneticileri için içerik ve araçlar temin edin
  • Alexa ile ilgili içerikler paylasın.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Kategori: Webmaster
Etiketler:

Hakkında

mimforevaÖlümüne Atatürkçü, sıkı bir oyuncu, bilgi sistemleri elemanı, 87 doğumlu, hayat dolu, araştırmacı, biraz göbekli iyi bir adam.

Yorum Yazın