7 Adet Ücretsiz Fotoğraf Editörü

İster profesyonel ister kişisel kullanım için olsun, harika görünümlü görüntüleri kullanmak ve paylaşmak istiyoruz. Ama sorun, herkeste Photoshop kullanacak kadar profesyonel değil. Neyse ki, harika çalışan birçok ücretsiz fotoğraf düzenleme aracı var. İyi resimler yaratmak için çok fazla zaman (veya para) harcamak istemiyorsanız bu liste tam size göre.

Çevrimiçi Fotoğraf Editörleri

1. Pixlr

Pixlr’ın web sitesine gittiğinizde, Pixlr Editor veya Pixlr Express’i kullanmayı tercih edebilirsiniz .

Pixlr Editor , Photoshop’a benzeyen daha fazla fotoğraf düzenleme özelliğine sahipken, Pixlr Express bir fotoğrafa filtreler, bindirmeler, metinler ve diğer efektleri uygulamak için daha uygundur.

2. SumoPaint

SumoPaint temel ve gelişmiş özellikleri ile başka bir ücretsiz çevrimiçi ve masaüstü fotoğraf editörü. Bilgisayarınızdan veya bir URL’den fotoğraf yükleyebilirsiniz.

Parlaklık / kontrast, ton / doygunluk, renk dengesi ve seviyeler gibi temel genel fotoğraf düzenleme, editörün üst kısmındaki menü çubuğundan sağlanabilir.

3. Canva

Daha önce sözü edilen iki çevrimiçi araçtan farklı olarak Canva, geleneksel fotoğraf düzenleme özelliklerine sahip değildir.

Bunun yerine, bu araç sosyal medya ve diğer dijital formatlar için görüntüleri düzenlemeye odaklanmaktadır. Blogcuların çoğu Facebook, Twitter, Instagram ve Pinterest’te yayınlamak için görüntüleri düzenlemek için Canva’yı kullanır.

Masaüstü Fotoğraf Düzenleyicileri

4. Gimp

Gimp, profesyonel fotoğraf editörleri ve programcıları için daha uygun olan gelişmiş bir fotoğraf düzenleme aracıdır.

Photoshop’a benzer şekilde, Gimp’in görüntü düzenleme özellikleri çoğunlukla görüntülere katmanlar eklemekten ve kullanıcıya bu görüntüleri manipüle etmek için bir avuç araç vermekten oluşur.

5. Fotor

Fotor, Windows için Gimp’den daha kolay bir başka ücretsiz düzenleme aracıdır.

Fotoğrafı bilgisayarınızdan düzenleyebilir veya düzenleme özelliklerini birden çok dosyaya uygulamak için Batch seçeneğini belirleyebilirsiniz.

Burada Katman’da çizim ve çizim araçları bulamazsınız. Bunun yerine, bir fotoğrafa uygulayabileceğiniz farklı filtreler olan Scenes (Veriler) verilir .

Mahsul özelliği, önceden belirlenmiş boyutlara (kare, kart boyutu, 16 x 9) görüntü kesme hazırdır.

6. PhotoScape

PhotoScape’in hem temel hem de ileri düzey kullanıcılar için bir şeyleri vardır. Bu esnek masaüstü aracı, fotoğraf düzenlemenin yanı sıra çeşitli işlevlere de sahiptir. Toplu olarak düzenleyebilir, GIF animasyonları oluşturabilir ve baskı için görüntüleri işleyebilir (birkaçına isim verebilir).

7. Paint.net

Paint.net, temel ve gelişmiş fotoğraf düzenleme arasında bir yere düşüyor. Hala güçlü özellikler sunarken yeni başlayanlar için yeterince kolaydır.

Bu editör, daha az çan ve ıslık ile olsa da, Gimp ve Photoshop’un neye benzediğine yakındır.

Yeniden boyutlandırma, kırpma, döndürme, döndürme ve görüntüleri başka bir biçime kaydetme gibi temel görüntü düzenleme işlevleri, bu araçla anlaşılması kolaydır.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Hakkında

mimforevaÖlümüne Atatürkçü, sıkı bir oyuncu, bilgi sistemleri elemanı, 87 doğumlu, hayat dolu, araştırmacı, biraz göbekli iyi bir adam.

Yorum Yazın